Maminčina poradna


Hračky, které rozvíjejí dětskou motoriku

Od první chvíle, kdy naše vytoužené děťátko spatří světlo tohoto světa, se začíná vyvíjet. Vývoj je zpočátku nepatrný a pozvolný, vždyť se ten malý tvoreček nejprve musí vzpamatovat z příchodu na tento svět. Ale postupem doby začne miminko dělat obrovské pokroky téměř každý den a abychom mu jeho vývoj usnadnili, volíme pro něj tzv. motorické hračky. To jsou hračky, které rozvíjejí schopnosti dětí.

Motoriku můžeme rozdělit na jemnou a hrubou. Hrubá motorika se týká především pohybu – lezení, chůze, skákání, běhání, atd. Je dobré dítěti umožnit v bezpečí provádět všechny možné druhy pohybu, podat mu v případě potřeby pomocnou ruku, ale nesnažit se ho za každou cenu chránit. Vždyť i ty všechny pády jsou k něčemu dobré – dítě si uvědomí, jakým způsobem daný pohyb rozhodně neudělá a příště již bude opatrnější.

Oproti tomu jemná motorika se týká šikovnosti prstíků. Nejprve je úspěch, když miminko vědomě uchopí hračku, přendá ji z jedné ručičky do druhé, atd. Postupem doby děťátko naučí svoje prstíky „poslouchat“ a opět budou pokroky vidět téměř každý den. Jemnou motoriku můžete procvičovat různými hrami a pomocí různých hraček.


Hračky vhodné k rozvíjení jemné motoriky

Stavebnice
– jednoduché dřevěné stavebnice, které dětem umožní nejprve stavět „komín“ (ze začátku bude úspěch, když dítě na sebe postaví dvě kostičky a ty nespadnou) a postupem doby i různé domečky nebo hrady.

Skládačky a vkládačky
– u skládaček je potřeba složit požadovaný obrázek nebo tvar z jednotlivých dílků a u vkládaček se vkládají jednotlivé obrázky nebo tvary do přesných otvorů. Nejprve dětem samozřejmě kupujte ty nejjednodušší typy těchto hraček a postupně obtížnost zvyšujte.

Šitíčka
– není to opravdové šití, ale k procvičení jemné motoriky je tato hračka ideální. Dítě musí provlékat provázek jednotlivými dírkami a tak vlastně „šije“. Hračka může mít různé tvary (zvířátka, domeček) nebo je to jednoduchá deska s otvory. Tato šitíčka naleznete v kategorii dětských dřevěných hraček Prošívání.

Motorické labyrinty
– u tohoto typu hračky dítě posunuje kuličku po různě zkrouceném drátu. Prstíčky se musí opravdu snažit, aby složitou dráhu dokázali překonat.

Korále a korálky
– už velmi malé děti zvládnou navlékat maxi korále. Ty větší budou svoji šikovnost trénovat při navlékání menších korálků a mohou tak sami vyrobit například dárek pro maminku.

P
uzzle a obrázkové kostky
– cílem je z jednotlivých dílů sestavit obrázek. Dítě se tak naučí vnímat, že celek je složený z jednotlivých dílů a brzy mu půjde skládání velice dobře. Tyto dřevěné hračky najdete v kategoriích Puzzle a Obrázkové kostky.Dřevěné stavebnice budou děti bavit

Máte doma malého kutila, který neustále potřebuje něco montovat a sestavovat? Podporujte jeho zájem a pořiďte mu nějaké kvalitní stavebnice. A pokud máte už dost plastových stavebnic a rádi byste sáhli po něčem přírodním, jsou tu dřevěné stavebnice. Voní dřevem, jsou téměř nezničitelné a u dětí přirozeně rozvíjí jejich fantazii a představivost.

Srubové stavebnice
Jednotlivé dílky této stavebnice jsou vlastně malé klády, ze kterých si děti mohou postavit mnoho různých domečků. Nechybí samozřejmě ani dílky nutné k postavení střechy a komín. Výhodou je, že dílky k sobě zapadají díky hotovým výřezům, takže není nutné nic lepit. Proto lze stavebnici opakovaně skládat a zase rozkládat. Podle počtu dílků v sadě si můžete vybrat ze třech velikostí stavebnice – malá, střední a velká.

Stavebnice PONY
Jsou to stavebnice, které nadchnou především kluky. Díky základním dílům, kterými jsou tyčka, trámec, kolíček, kolečko a kladka, lze sestavit úžasné pohyblivé hračky – například autíčka, koloběžky, různé vozíky, atd. Tyto stavebnice jsou vyrobeny z masivního bukového dřeva a tudíž mohou všechna vyrobená vozidla děti sami vyzkoušet a stavebnici se nic nestane. Vybrat si můžete ze třech druhů stavebnice podle množství dílků v balení a dobré je, že všechny stavebnice PONY lze mezi sebou kombinovat.

Stavebnice WALACHIA
Díky této stavebnici se může dětská fantazie naplno rozjet a dítě tak dokáže postavit nekonečné množství různých staveb. Jednotlivé dílky jsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva a spojují se pomocí zámků na jejich koncích. Střechu se štítem spojíte pomocí nalepených suchých zipů. Není tedy potřeba žádné lepidlo, a proto lze stavebnici znovu rozkládat a skládat. Stavebnic je několik typů, od menších až po ohromná balení a lze je samozřejmě mezi sebou kombinovat. Tato stavebnice zabaví vaše děti (a zcela jistě i vás, rodiče) na opravdu dlouhou dobu.

Adresa

Kouzelné Hračky
Krokova 320/B1
397 01 Písek
Odkazy

HRAČKY A DEKORACEZpětné odkazy    HRAČKY A DEKORACEO partnerských webech    HRAČKY A DEKORACEPartnerské články

Dřevěné hračky a dřevěné dekorace do dětských pokojů jsou vhodné i pro školky

Kontakty

Telefonujte na:
+420 608 282 818
Faxujte na:
+420 382 270 097
Pište na:
info@dekorace-drevene-hracky.cz

ORIGINÁLNÍ DŘEVĚNÉ HRAČKY - TAHACÍ DŘEVĚNÉ HRAČKY PRO NEJMENŠÍ - DŘEVĚNÉ DEKORACE DO DĚTSKÝCH POKOJŮ A ŠKOLEK - DŘEVĚNÉ HRAČKY A STAVEBNICE JAKO DÁREK - DĚTSKÉ DŘEVĚNÉ DEKORACE PRO DĚTSKÉ POKOJE